Voorbeschouwing Meerburg – Vitesse Delft
donderdag 17 september 2026

VOORBESCHOUWING MEERBURG – VITESSE DELFT

Het gaat eindelijk echt beginnen! De beker is leuk en zit toch een beetje tussen een oefenwedstrijd en de competitie in, maar zaterdag gaat het echt om de punten. Meerburg opent het nieuwe seizoen op eigen veld tegen Vitesse Delft.

Saillant detail: Meerburg en Vitesse Delft speelden nog nooit eerder een officiële wedstrijd tegen elkaar. Dat is ergens ook niet zo vreemd. Vitesse Delft is van oudsher een zaterdagvereniging en speelde jarenlang op een hoger niveau dan de derde klasse. In de seizoenen 2005/2006 en 2010/2011 kwam de club zelfs uit op het hoogste amateurniveau van Nederland, destijds de Hoofdklasse.

Na vele jaren in de eerste en tweede klasse speelt Vitesse Delft nu voor het derde achtereenvolgende seizoen in de derde klasse. Vorig seizoen eindigden de Delftenaren op de negende plaats. De voorbereiding belooft echter genoeg, want met drie overwinningen in de beker is Vitesse Delft uitstekend aan het seizoen begonnen. Meerburg kan dus direct aan de bak.

Ook in Zoeterwoude wordt met vertrouwen naar de competitiestart toegewerkt. Na een vijfde en zesde plaats in de afgelopen seizoenen wil Meerburg dit jaar stiekem weer wat opschuiven op de ranglijst. De voorbereiding verloopt in ieder geval uitstekend. Oefenwedstrijden tegen hoger spelende tegenstanders werden winnend afgesloten en ook in de beker werden met zeven punten uit drie wedstrijden prima resultaten geboekt.

Het late tegendoelpunt tegen Be Fair betekende uiteindelijk wel dat Meerburg niet doorbekert. Al zal een enkeling daar met het vooruitzicht op een vrije zaterdag in de herfstvakantie misschien niet heel rouwig om zijn.

Voor trainer Jan van der Lugt valt er vooral op het middenveld genoeg te kiezen. Lars van Santen, overgekomen van Stompwijk ’97, draait een uitstekende voorbereiding. Mats van Eerden traint en speelt weer volop mee en ook de Italiaanse Nicolò Dall’Omo werd op de valreep nog aan de selectie toegevoegd en maakte direct een goede indruk.

De laatste bekerwedstrijd werd bovendien overtuigend met 3-0 gewonnen. Good old Tom Klumperman liet zien dat hij met zijn loopvermogen en doelpunten nog altijd van waarde is en tekende voor de volledige productie.

De afgelopen jaren wist Meerburg vaak goed uit de startblokken te komen in competitieverband. Hopelijk krijgt dat zaterdag een mooi vervolg. Zorg dus dat je erbij bent om de mannen aan te moedigen!

Meerburg – Vitesse Delft
Zaterdag 19 september | 14.30 uur
De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter B. van der Laan.

Frits Muller

Foto's Vitesse Delft van Moshe Amsalem