Mijn Meerburg #6 (2009-2010)
8 december 2009 13:15
Toen ik in militaire dienst zat, kon je een dag vrij krijgen, als je bij de Bloedbank bloed ging geven. Dus dat ben ik toen gaan doen, en dat ben ik sindsdien al ook al vele jaren iedere paar maanden blijven doen. Dat bloed geven, geeft je een prettig gevoel, je wordt een beetje lichter, je doet iets maatschappelijks en je bloeddruk en HB-gehalte worden iedere keer gecontroleerd.
Door dat laatste is bij mij al in een heel vroeg stadium ontdekt, dat ik de Ziekte van Kahler heb. Een vorm van leukemie, die op den duur tot gevolg kan hebben dat je botten worden beschadigd. Bij mij is er nog geen botschade geconstateerd, en kan de ziekte nog volledig worden bestreden. En dat allemaal dank zij de attente controles van de medewerkers van de Bloedbank.
De komende maanden zal ik met bestraling, chemotherapie en stamceltransplantaties volledig van mijn ziekte genezen worden. Dat zal geen gemakkelijke tijd worden, maar ik weet dat ik daarna - zeg maar na het doorsmeren en olieverversen - weer tientallen jaren gezond verder kan leven.
Waarom vertel ik u dit ? Omdat ik een dringend advies wil geven aan alle Meerburgers van 18 tot 65 jaar: Ga op internet naar www.sanquin.nl en meld je aan als donor van de Bloedbank. Bloed geven geeft je een kick, je doet iets goeds voor anderen en je blijft er zelf regelmatig door onder controle.
Eigenlijk zouden alle sporters dat moeten doen, maar zeker de sporters van - hopelijk nog tientallen jaren lang - Mijn Meerburg.
Freek Versteegen
Geplaatst door: Ben Kottenhagen (11-12-2009 09:30) |
mooi betoog Freek! Ik wens je heel veel sterkte de komende tijd!
Groet Ben |
Geplaatst door: René Paulides (10-12-2009 11:30) |
Ik hoorde dat in het ziekenhuis dat bloed van jou al jaren lang in plastic bekertjes wordt opgevangen.......
Heel veel sterkte komende tijd, Freek!!!! |