11 september 2011 20:15
Cupfighter MB6, het team haalde in 2008 al eens de bekerfinale, heeft zijn status weer bevestigd. Nadat Ona zich spontaan uit de poule terugtrok en er vorige week een 7 klapper was tegen Stompwijk, volstond een overwinning tegen Alphen uit voor een plaats in de 2e ronde.
Dit moest dan wel gaan gebeuren op het zeer onkatholieke tijdstip van 10 uur
's ochtends. Toch waren er 14 man, min of meer wakker en op tijd bij Alphen, waar eerst nog een familievete tussen de gebroeders Braven werd uitgevochten. Mini had de keepershandschoenen een weekje geleend, maar retourneerde deze zeiknat en erg stinkend terug... Met als argument: als ze lekker nat zijn heb je meer grip en dus meer klem...
Sommige dingen veranderen nooit en zo was de man met de witte schoenen het grootste gedeelte van de warming up weer eens bezig een overgeschoten bal uit de sloot te vissen. Maar goed, genoeg bespiegelingen vooraf, dan de wedstrijd.
De eerste 20 minuten werd er nog flink wat afgetast tussen de beide teams, waarna MB6 steeds beter in zijn spel kwam. De bal werd achterin goed rondgespeeld en er werd geduldig afgewacht totdat er een opening gevonden werd in het middenveld en de verdediging van Alphen. Dit resulteerde in een paar kleine kansjes voor MB6. De eerste grote kans was voor Roel, hij speelde zich knap vrij, maar schoot in de verre hoek op de paal. Niet veel later brak Rutger de ban, alweer zijn 4e goal dit seizoen, en schoot met een geplaatst schot de bal in het Alphense doel: 0-1.
MB6 bleef zeer geconcentreerd spelen en benaderde het tikkie-takkie-voetbal van de club uit Spanje steeds meer. Na wederom een goede combinatie, gaf Jacob de bal vanaf rechts goed voor, waarna Dennis hoog boven iedereen uittoornde en de bal knap in de kruising kopte: 0-2! Nu werd de concentratie een klein beetje minder bij MB6 en vlak voor rust kreeg MB6 uit het niets een doelpunt tegen. De spits van Alphen krulde de bal knap in de verre hoek. Daan wilde direct voor rust de voorsprong uitbreiden, of was het toch tijdrekken, maar goed, past u op voor ballen die uit de lucht vallen, de bal is namelijk nog niet gevonden.
In de kleedkamer werd besloten om vooral het tikkie-takkie-voetbal uit te bouwen en dat lukte aardig de 2e helft.
Al snel werd het namelijk 1-3 door Roel op aangeven van Bernie en 1-4 door Bernie, na een van richting veranderd schot. Bernie deed in deze 1e minuten van de 2e helft goede zaken, inzake de weddenschap met keeper Remco. Bij het behalen van 5 goals dan wel assists dit seizoen door de man met de witte schoenen, krijgt hij een kratje Hertog Jan.
MB6 heerste overal op het veld en tikte Alphen van het welbekende kastje naar de nog bekendere muur. Toch werd het ineens 2-4. Uit een corner volleerde de spits van Alphen de bal steenhard het doel in. 2 ballen op doel, 2 goals. Gelukkig kreeg keeper Remco iets later toch nog de kans om te laten zien dat hij af en toe wel een bal kan tegenhouden en stompte een bal uit de kruising. Hierna speelde MB6 de wedstrijd met tikkie-takkie-voetbal 2.0 uit. De geruchten gaan dat Pep volgende week een scout stuurt om te kijken waar zij hun spel nog kunnen verbeteren. De 2-5 werd gemaakt door Aad, na een geweldige sprint vanaf de linksachter plaats en op aangeven van Roel, de 2-6 door Dennis op aangeven van Ronald, gevolgd door de 3e van Roel: 2-7!
De scheidsrechter gaf Alphen nog 1 kans met een vrije trap op de rand van de 16, maar deze werd door Remco tot corner verwerkt. Met nog meer scherpte voor het doel had de 10 nog in het vizier kunnen komen, maar een kniesoor die daar op let.
Met 6 punten uit 2 wedstrijden, 14 goals voor en 2 tegen, en oogstrelend voetbal is MB6 weer klaar voor het komende seizoen (maar dat kan volgend weekend zomaar anders zijn...).
Statistieken:
Aantal assistpogingen van Bernie op Maurits: 5
Aantal assists/goals to go voor het kratje Bernie: 2
Aantal assists/goals to go voor het kratje Maurits: 8
Reddingspercentage Remco: 50%
Percentage schoten op doel Daan: 0%
Aantal passjes rondgespeeld achterin: 357
Aantal dagen dat het duurt voordat Remco zijn handen weer normaal ruiken: 6