Nicolaas Boys - Meerburg in 1949

11 juni 2011 16:30

De promotiewedstrijd bij Nicolaas Boys zit nog vers in ons geheugen. Op 15 juli 1949 speelde Meerburg ook in Nieuwveen. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van Nicoilaas Boys. In "De Meerburger" van augustus 1949 doet Willen Hendriksen daar verslag van.



DE TRIP NAAR NIEUWVEEN

 

Het was een ontroerend moment, toen de bus zich in beweging zette, nagestaard en nagewuifd door teleurgestelde supporters die zich geen plaatsje in de bus hadden weten te bemachtigen. Desondanks zat de stemming er reeds spoedig in, alsof wij de overwinning al in onze zak hadden. De vrijgezellenbak, achter in de bus, had als van ouds een uitgebreid repertoire van alom bekende liedjes, alleen onderbroken door een ademloze stilte bij de Gemene – weg, waar de gehele bus zich concentreerde op iets in een deuropening. Na dit intermezzo lieten wij de voor ons bekende wereld achter ons en reden via Koudekerk de wijde polder in. Het was misschien aan de dikwijls ontroerende liedjes te wijten dat de chauffeur vergat de goede weg in te slaan. Hij deed ons n.l. in Vrouwenakker belanden, ettelijke kilometers voorbij Nieuwveen. Dank zij het onvermoeid navragen van onze steeds ijverige Secretaris, kwamen wij op tijd bij het Nicolaas Boys terrein aan, aangegaapt door de bevolking van Nieuwveen, dat uitgelopen was om de bekende en veel besproken club “Meerburg” te zien voetballen.

Om even voor halftwee begaven beide elftallen zich naar het middenveld waar onze captain Arie Mil met een toepasselijk speechje, namens “Meerburg” bloemen overhandigde aan de jubilerende Vereniging. De Voorzitter van Nic. Boys bedankte en memoreerde de vroegere rivaliteit tussen beide clubs en hoopte op een sportieve ontmoeting. Hierna begon de wedstrijd. Al vrij spoedig bleek dat Nic. Boys rechtstreeks de mindere was. Wij noteerden dan ook enkele zeer gevaarlijke aanvallen opgebouwd door onze uitstekende rechter vleugel op het Nic. Boys doel. Succes kon dan ook niet uitblijven. Het is onze middenvoor Steenbergen, die na goed doorzetten het eerste doelpunt scoort. Even later gevolgd door een rush van Theo Zandbergen die de bal voor de tweede maal in de touwen doet verdwijnen. “Meerburg” neemt het nu iets kalmer op, zodat Nic. Boys zich aan de druk weet te ontworstelen. Nu pas moet onze achterhoede, goed bijgestaan door onze middenlinie, handelend optreden. Vermeld dient te worden de prachtige safe van onze doelverdediger Pelk, die een hard schot in de rechter benedenhoek onschadelijk wist te maken. Toch is het wederom “Meerburg” dat succes heeft. Als na een vlakte-combinatie Nico Romijn met een hard en zuiver schot no. 3 in het net jaagt. Vlak hierop is het tijd voor de thee.

Na de rust gelooft “Meerburg” het wel, en de middenvoor van Nic. Boys weet dan ook het verdiende tegenpunt te scoren. Na de wedstrijd overhandigde een der Bestuursleden van Nic. Boys onze aanvoerder een prachtige beker, die voor velen een ware verrassing was, daar zij niet eens wisten dat er een beker op het spel stond.

Om 4 uur verlieten wij in de stromende regen feestvierend Nieuwveen, en waren mooi op tijd aan de Hoge Rijndijk waar vrouw of meisje reeds verlangend naar ons uitzagen.

 

W.J. Hendriksen