Meerburg 1 verliest na knappe inhaalrace

3 oktober 2012 9:00

Meerburg is er niet ingeslaagd de ongeslagen koploper Nieuwkoop voor de 1e keer beentje te lichten. Na een 3-0 achterstand voor de Zwart-witten, stond na 90 minuten het scorebord op 4-3.
Meerburg 2 speelde eveneeens tegen de koploper, SJC 2 getraind door Ronald Vermont.
Met een verdienstelijk 2-2 gelijkspel werden wel de 1e verliespunten geleden door SJC.



Tegen koploper Nieuwkoop (een van de kampioenskandidaten dit seizoen) was Meerburg in deze uitwedstrijd reeds na  4 minuten dichtbij de openingstreffer. Uit  een corner kopte Joep van Vuren tegen de lat. Uit de hierop volgende tegen aanval ontstond een aardige kans voor de thuisploeg die echter over geschoten werd. Een leuk begin wat uiteindelijk eindigde in een doelpuntrijk duel.  Nadat Nieuwkoop langzamerhand Meerburg onder bedwang kreeg, was het in de 18e en 19e minuut plots raak. Door 2 persoonlijke fouten in de achterhoede bij Meerburg ,nam de thuisploeg verdiend met 2-0 de leiding. Joep van Vuren kreeg halverwege de kans de aansluittreffer te produceren maar schoot over. Mark van Diemen, voor het eerst in de basis dit seizoen, werd reeds in de 27-ste minuut gewisseld voor Barry Verboon, die met zijn snelheid de gevaarlijk Nieuwkoop spits zou moeten gaan indammen. 10 Minuten voor de rust  kwam Meerburg goed weg toen een vrije trap van de thuisploeg tegen de lat werd geknald. Toch werd het op slag van rust toch 3-0 doordat iedereen de bal uit een vrije trap liet lopen en de bal via de korte(!) hoek  in het Meerburg doel verdween.

De 2e helft was 5 minuten oud toen Jelle Korbee fraai, op aangeven van Joeri van der Voort, de 1-3 binnen knalde. Helaas werd deze Meerburg opleving binnen de minuut door de tegenstander beantwoord  met een makkelijk weggegeven kans die de 4-1 opleverde voor de koploper. Einde verhaal voor Meerburg zou je zeggen maar Jordi Paap, op aangeven van Jelle Moerman maakte er met nog 30 minuten te spelen 2-4 van. Doelman Mark Pels behoede zijn ploeg met een prima redding voor een grotere achterstand en aan de andere kant bracht Jelle Korbee met een geplaatste kopbal de spanning volledig terug, 3-4 in de 74-ste minuut. Beide ploegen kregen in de slotfase nog wat kleine kansen om de scorebord bediener aan het werk te houden maar de bal viel niet meer binnen.

Al met al een verdiende overwinning voor de koploper waarbij opgetekend mag worden dat Meerburg ondanks dat de ploeg steeds tegen een achterstand aankeek, stijdlustig bleef en hiermee bijna voor een stuntje kon zorgen  voor  de 1e verlies punten van Nieuwkoop .


Volgende week thuis tegen het roemruchte HVV en het word weer eens tijd voor een overwinning om na een  flitsende competitie start , de onderste regionen waar de ploeg inmiddels is beland, weer  te verlaten.


Aanvang aan de Rijndijk  14.00 uur.

Peter vd Heijden met dank aan Piet van Haastert.



Meerburg 2 kwam, zag en speelde helaas gelijk..........
 
Nee het is nog even wachten op onze eerste overwinning in de res. eerste klasse, maar gezien onze positieve instelling is het een kwestie van tijd? En laat dat net in ons voordeel zijn, wij hebben en nemen de tijd. Vandaag weet ik wel dat de Meerburg fans op het puntje van hun stoel hebben gezeten, binnen 25 minuten vier 100% kansen waarvan er zeker 2 moesten zitten. 'Oke het scoren een verhaal apart'!. Ook de TG kreeg een paar grote kansen in de 1e helft '3x paal en 1x lat'. Maar het was toch de Squadra die op een 0-1 voorsprong kwam, de zoveelste balverovering van Jonas speelt direct door op Harro die goed breed wegtrekt en geeft perfect voor op 'His Airness Lex' die met zijn geringe lengte hoog boven zijn TG uittorent en zeer fraai binnenkopt. De aanval opzicht was niet mooi maar wonder...wonder....schoon en van zeer hoge kwaliteit. 'Niet gekeken door een Meerburg bril, nee totaal niet'! Jammer was dat de TG snel langzij kwam, maar wij gingen vrolijk verder, op rechts een fraaie actie van Jonas en laag voorgeeft en bij de 2e paal schiet Harro de 1-2 binnen. Niet lang erna een wel verdiende rustsignaal van de goedleidende 'mann in black'. Even lekker tot rust komen en een beetje lachen om het geschreeuw verderop! Over de 2e helft kan ik heel erg kort zijn de TG kreeg legio kansen die paal of lat raakte, maar Dennis keepte als een Tijger en pakte ballen van 20 meter en ballen van 2 meter en keepte alsof de scout van Real Madrid aanwezig was. De TG kreeg ook nog een penalty en scoorde de 2-2 weliswaar verdiend daar niet van. Wij kregen in de 2e helft welgeteld 2 kansen, waarvan een 1op1 die gewoon moest zitten 'scoren , een verhaal apart'. Na het fluitsignaal zag ik trots, zelfvertrouwen en geloof van er zit veel meer rek in onze groep. Hier laat ik het bij, aan het eind van het seizoen worden de prijzen verdeeld.
 
Oajh ik werd ook nog gefeliciteerd door de TG, wist alleen niet waarom want ben pas in januari jarig. Dus feliciteerde uit beleefdheid maar terug, het is morgen toch feestweek in Leiden e.o.
Bijzonderheid : Jurgen B1 junior speelde als een volleerde senior, moest na 65 minuten met kramp eruit. TOP gespeeld! Taime en Keown A1 junioren hebben ook een hele goede indruk achtergelaten en natuurlijk ook Stefan en Coen uit het 7e hahaha...........thanks namens de Squadra.
Goals : Alex 1x - Harro 1x
 
Lippi